CBD poveikis jautresnėms amžiaus grupėms

Daugelis atliktų CBD medžiagos tyrimų yra orientuoti į medžiagos poveikį darbingo amžiaus žmonėms. Tačiau keletas praktikų, atliktų su vaikais ir senjorais, leidžia daryti išvadas, jog yra atvejų, kai CBD padeda spręsti aktualias šioms amžiaus grupėms problemas.

CBD NAUDA

7/29/2021 1 min read

Kaip ir suaugusiems, vaikams CBD vartojimas gali padėti sumažinti nerimą, o tai yra aktuali problema visoms amžiaus grupėms. Tačiau aktualesnė problema pasitaikanti vaikų tarpe yra hiperaktyvumas. CBD kontaktas su endokanabinoidine sistema leidžia natūraliam kanabinoidui anandamidui atlikti savo darbą organizmo ramybės palaikymo procese. Dėl to sumažėja polinkis hiperaktyviai elgtis ir galima geriau sutelkti dėmesį.

Tuo tarpu senjorai susiduria su daugeliu kitų problemų, kliudančių pilnaverčiam gyvenimui, su kuriomis tvarkytis gali padėti CBD vartojimas. Keletas iš jų yra chroniškas skausmas, įvairūs uždegimai, nervų sistemos problemos bei kt. Taip pat tinkamas kiekis CBD padeda spręsti įvairias miego problemas bei apskritai jaustis ramiau.

Reikia paminėti, jog prieš pradedant vartoti CBD būtina atsižvelgti į jau vartojamus vaistus. Vaistų, pažymėtų ,,Grapefruit warning“ nerekomenduotina vartoti kartu su CBD produktais. Kadangi ir greipfrutai, ir CBD sąveikauja su metaboliniu procesu, jie gali daryti įtaką kitų medikamentų įsisavinimui.

Ir vaikai, ir senjorai, būdami jautresnės visuomenės grupės, turi atsakingai vartoti pasirenkamas medžiagas. Kaip ir visų medikamentų, per didelis kiekis CBD gali turėti šalutinių efektų pvz.  mieguistumas dienos metu ar apetito pakitimas. To išvengti galima pradedant produktą vartoti nedideliais kiekiais ir atrandant asmeniškai kiekvienam optimaliausią dozę. Svarbu atsakingai pasirinkti vartojamus produktus pirma pasitarus su šeimos gydytoju ar vaistininku.